Le Rêve to jedyna szkoła języka francuskiego w Polsce, w której wszystkie grupy są maksymalnie 4-osobowe.

 

Naszym głównym celem jest nastawienie na komunikację.
Podczas zajęć na każdym poziomie zaawansowania najwięcej czasu zawsze poświęcamy na mówienie.
Oczywiście, ćwiczymy również gramatykę, pisanie czy czytanie tekstów, ale 70% zajęć to przede wszystkim praktyka.

 

Nasz autorski program jest skuteczny, ponieważ zmniejsza różnicę między pasywnym, a aktywnym poziomem znajomości języka. Poziom pasywny jest tym, co rozumiemy, a aktywny – tym czego potrafimy użyć w praktyce. Oznacza to, że uczniowie potrafią powiedzieć mniej więcej tyle, ile sami rozumieją.

 

W programie dla osób na poziomie średnio-zaawansowanym wykorzystujemy również artykuły z gazety Francais present. Jesteśmy także autorem metody filmowej, którą wprowadziliśmy do programu od tego roku. Uczniowie pracujący na metodzie filmowej, na początku semestru tworzą scenariusz filmu oraz bohaterów i przez okres 4 miesięcy wymyślają dialogi i odgrywają sceny w różnych miejscach Warszawy, oczywiście w języku francuskim. W ofercie mamy również zajęcia z fonetyki, konwersacje, warsztaty gramatyczne i wiele innych zajęć pozalekcyjnych.

 

Ucząc się w grupach 4-osobowych, uczniowie robią bardzo szybkie postępy. Kadra nauczycielska jest złożona z osób młodych, ale już doświadczonych w nauczaniu. W Le Rêve uczą także native speakerzy, dzięki którym nauka jest dużo bardziej efektywna. Pracujemy na programie autorskim, dostosowanym do tak małej ilości osób w grupach.

 

Oprócz nauki, organizujemy również wiele imprez tematycznych, na przykład Fiestę francusko-hiszpańską, Warszawską Językową Grę Miejską, warsztaty kulinarno-językowe, a także wyjazdy do Francji na obozy letnie.

 

Szkoła francuskiego jakiej potrzebuje Warszawa

Kurs francuskiego może być czymś skrojonym na miarę. Nawet jeśli tą miarą jest nauka języka francuskiego jedynie w grupie znajomych lub przyjaciół, w indywidualnym tempie i harmonogramie, oraz z mnóstwem zabawy i radości. Nasza szkoła francuskiego w mieście Warszawa jest odpowiedzią na różne indywidualne potrzeby kursantów. Najważniejsze jest dla nas, oprócz postępów w nauce języka, dobre samopoczucie i zadowolenie naszych kursantów.

Warszawa i szkoła języka francuskiego dla 4 znajomych

Kurs francuskiego wśród znajomych jest właśnie dla Ciebie, jeśli:

  • Ty i Twoi znajomi tworzycie 4-osobową grupę osób zainteresowanych nauką języka francuskiego,
  • Wasze umiejętności w zakresie języka francuskiego są na tym samym poziomie,
  • Wasze miasto to Warszawa,

W takiej sytuacji stworzymy grupę specjalnie dla Was. Praca w małym, kameralnym gronie to większa otwartość na nowe doświadczenia. Tworząc takie właśnie, maksymalnie 4-osobowe grupy (http://www.lereve.pl/nasze-atuty/) czerpiemy z możliwości, jakie daje to rozwiązanie. Poza tym nauka francuskiego wśród znajomych może okazać się podwójną frajdą.

Kurs francuskiego z kim chcesz i kiedy chcesz

Kurs francuskiego w mieście Warszawa to nie tylko możliwość wspólnej nauki jedynie w gronie znajomych, ale także opcje wyboru osoby prowadzącej zajęcia. Możesz uczestniczyć w lekcjach francuskiego prowadzonych przez polskiego lub francuskiego lektora. Poza tym kurs francuskiego, jaki proponuje nasza szkoła, może odbywać się w najdogodniejsze dla Ciebie dni i o najwygodniejszej dla Ciebie porze. Nasza szkoła języka francuskiego to świetne rozwiązanie w tak zabieganym i śpieszącym się mieście, jakim jest Warszawa.

Szkoła francuskiego w dobrym towarzystwie

Kurs francuskiego, jaki organizujemy w mieście Warszawa, nawet jeśli nie będziesz uczestniczył w zajęciach ze swoimi znajomymi, to zawsze dobra zabawa i możliwość poznania ciekawych ludzi. Jesteśmy zaangażowani w to, co robimy i zachęcamy do zaangażowania uczestników kursu. Nasza szkoła francuskiego to szkoła jakiej, naszym zdaniem potrzebuje Warszawa. Szkoła pełna pasji. Decydując się na nasz kurs francuskiego, decydujesz się indywidualne podejście i wspólną zabawę. Zawsze w dobrym towarzystwie. Poza tym ucząc się francuskiego, poznając kulturę i historię Francji możesz zostać frankofonem dołączając do jednej lub wielu wśród organizacji i stowarzyszeń promujących język francuski (https://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/organizacje_miedzynarodowe/inne_org_miedzynarodowe/miedzynarodowa_organizacja_frankofonii/).

To Top