Romain – Młody artysta i aktor, specjalista od teatru. Ukończył studia w Lille i Paryżu zdobywając tytuły magistra sztuki teatralnej i tańca nowoczesnego. We Francji pracował dla wielu instytucji kulturalnych tworząc spektakle, pracując jako choreograf i aktor. Do Wrocławia przyjechał w 2010 roku i podjął pracę w liceum nr 8 oraz na filologii francuskiej ucząc języka francuskiego oraz tworząc z uczniami i studentami spektakle teatralne.

Valérie – Bardzo ciepła, spokojna i cierpliwa nauczycielka. Jej specjalnością jest prawo. Valérie mieszkała w różnych miejscach na świecie, zwiedziła takie kraje jak Liban czy Gwadelupę, a wykształcenie zdobyła w Gujanie Francuskiej. W Polsce już od kilku lat i to we Wrocławiu postanowiła zostać na stałe.

Emna – Jest z nami od tego roku. Przyjechała z Tunezji i chce już zostać na stałe w Polsce. Na co dzień aktywnie działa również w studenckiej organizacji AIESEC. Emna jest bardzo energiczną osobą, jej zajęcia są zawsze urozmaicone i pełne zabaw. Często lubi też wychodzić z uczniami ze szkoły i przeprowadzać zajęcia w parku.

Mathias jest z pochodzenia Belgiem, ale określa się bardziej jako „mieszkaniec Europy”. Kiedy nie uczy, pisze recenzje muzyczne i komponuje piosenki. We Wrocławiu mieszka od roku i od samego początku zakochał się w naszej kulturze i języku.

Youenn – Uczniowie cenią go za komunikatywność, umiejętność rozmowy z każdym i na każdy temat. Tematy, które wybiera podczas zajęć, pozwalają się otworzyć nawet tym najbardziej nieśmiałym. Po 2 latach pobytu w naszym kraju, nauczył się polskiego tak dobrze, że teraz bez problemu potrafi się komunikować. Interesuje się jazzem, podróżami.

Matylda – Po wakacjach w Wenecji chciała nauczyć się włoskiego, ale… nie znalazła lektora i tak zaczęła się uczyć francuskiego. Po latach nauki pojechała do Francji, gdzie zatrzymała się na następne kilka lat, przemieszczając się po linii TGV Paryż-Nantes coraz dalej w kierunku Bretanii. W końcu trafiła z powrotem do Polski, aby zarażać innych swoją fascynacją kulturą i językiem francuskim.

Arleta – Absolwentka filologii romańskiej oraz filozofii, przez rok studiowała we Francji w ramach programu Erasmus. Kocha pracę z małymi dziećmi i specjalnie dla nich opracowała autorski program „Poznajemy francuski z przyjacielem Petit Ourson”, którego głównym założeniem jest nauka poprzez zabawę. Prywatnie interesuje się muzyką alternatywną, lubi horrory, można ją często spotkać na koncertach, a raz w roku na Przystanku Woodstock.

Justyna jest magistrantką na kierunku filologii francuskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Jej przygoda z francuskim zaczęła się już w gimnazjum, gdzie zainspirowana swoją nauczycielką pokochała francuski i zachciała również nauczać. Po spędzeniu sześciu miesięcy we Francji na studiach programu Erasmus, zdecydowała, że kiedyś jeszcze wróci tam na dłużej. Jest towarzyska i lubi spędzać czas z innymi, dla niej nauczanie to po prostu przyjemność. Jej uczniowie szybko podłapują dobry nastrój, dlatego na zajęciach wszyscy są uśmiechnięci.

Szkoła francuskiego jakiej potrzebuje Warszawa

Kurs francuskiego może być czymś skrojonym na miarę. Nawet jeśli tą miarą jest nauka języka francuskiego jedynie w grupie znajomych lub przyjaciół, w indywidualnym tempie i harmonogramie, oraz z mnóstwem zabawy i radości. Nasza szkoła francuskiego w mieście Warszawa jest odpowiedzią na różne indywidualne potrzeby kursantów. Najważniejsze jest dla nas, oprócz postępów w nauce języka, dobre samopoczucie i zadowolenie naszych kursantów.

Warszawa i szkoła języka francuskiego dla 4 znajomych

Kurs francuskiego wśród znajomych jest właśnie dla Ciebie, jeśli:

  • Ty i Twoi znajomi tworzycie 4-osobową grupę osób zainteresowanych nauką języka francuskiego,
  • Wasze umiejętności w zakresie języka francuskiego są na tym samym poziomie,
  • Wasze miasto to Warszawa,

W takiej sytuacji stworzymy grupę specjalnie dla Was. Praca w małym, kameralnym gronie to większa otwartość na nowe doświadczenia. Tworząc takie właśnie, maksymalnie 4-osobowe grupy (http://www.lereve.pl/nasze-atuty/) czerpiemy z możliwości, jakie daje to rozwiązanie. Poza tym nauka francuskiego wśród znajomych może okazać się podwójną frajdą.

Kurs francuskiego z kim chcesz i kiedy chcesz

Kurs francuskiego w mieście Warszawa to nie tylko możliwość wspólnej nauki jedynie w gronie znajomych, ale także opcje wyboru osoby prowadzącej zajęcia. Możesz uczestniczyć w lekcjach francuskiego prowadzonych przez polskiego lub francuskiego lektora. Poza tym kurs francuskiego, jaki proponuje nasza szkoła, może odbywać się w najdogodniejsze dla Ciebie dni i o najwygodniejszej dla Ciebie porze. Nasza szkoła języka francuskiego to świetne rozwiązanie w tak zabieganym i śpieszącym się mieście, jakim jest Warszawa.

Szkoła francuskiego w dobrym towarzystwie

Kurs francuskiego, jaki organizujemy w mieście Warszawa, nawet jeśli nie będziesz uczestniczył w zajęciach ze swoimi znajomymi, to zawsze dobra zabawa i możliwość poznania ciekawych ludzi. Jesteśmy zaangażowani w to, co robimy i zachęcamy do zaangażowania uczestników kursu. Nasza szkoła francuskiego to szkoła jakiej, naszym zdaniem potrzebuje Warszawa. Szkoła pełna pasji. Decydując się na nasz kurs francuskiego, decydujesz się indywidualne podejście i wspólną zabawę. Zawsze w dobrym towarzystwie. Poza tym ucząc się francuskiego, poznając kulturę i historię Francji możesz zostać frankofonem dołączając do jednej lub wielu wśród organizacji i stowarzyszeń promujących język francuski (https://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/organizacje_miedzynarodowe/inne_org_miedzynarodowe/miedzynarodowa_organizacja_frankofonii/).

To Top